خواص و فواید دمنوش عناب

نوشیدنی‌های عناب به این معروف هستند که غم و اندوه را برطرف می‌کنند. چرا که این میوه دارای خواص آرام‌بخش است و به عنوان منبع خوبی از آنتی اکسیدان‌های طبیعی شناخته شده است. جدا از ویتامین‌های مختلف، همچنین حاوی ۱۸ مورد از ۲۴ اسید آمینه ضروری است که بدن برای سالم ماندن به آنها نیاز دارد. خوردن دمنوش عناب به جذب ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف، متعادل‌سازی جریان خون، متعادل‌سازی هورمون‌های بدن، رشد مو، تقویت استخوان‌ها، بهبود وضعیت پوستی، تقویت ماهیچه‌ها، تقویت آنزیم‌های بدن و انتقال دهنده‌های عصبی کمک می‌کند.

آنتی اکسیدان: چای عناب حاوی ویتامین C و فلاونوئید و مقدار بسیاری آنتی اکسیدانی است و می‌تواند به کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو در بدن کمک کند و خطر بیماری‌های مزمن را به طرز چشمگیری کاهش دهد. دانشمندان چندین «گیامغذی» مهم موسوم به ساپونین‌ها را در عناب شناسایی کرده‌اند. این مواد طبیعی قابلیت‌های ضدالتهابی قدرتمندی دارند و تحقیقات علمی نشان می‌دهد که آنها تأثیر مفیدی بر سیستم ایمنی بدن می‌گذارند. توانایی این گیاه در کاهش التهاب به احتمال زیاد منبع اثر تسکین درد در عناب است.

خاصیت ضد سرطانی: عصاره عناب مهارکننده سلول‌های سرطان خون است زیرا به علت داشتن ویتامین C و آنتی‌اکسیدان، مانع رشد و حرکت رادیکال‌های آزاد و در نتیجه کمک به کنترل و رشد تومور و سلول‌های سرطانی است.

تاثیر بر سیستم گوارش و کمک به هضم: موجب تقویت دستگاه گوارشی می‌شود. دمنوش عناب کمک به هضم غذا می‌کند و تصفیه‌کننده خون است. جایگزین عالی برای غذاهای چرب است و به ویژه برای افرادی که از مشکلات گوارشی و یبوست رنج می‌برند مفید است. همچنین تحقیقات نشان می‌دهد عناب می‌تواند اسید معده را کاهش دهد، همچنین به درمان و محافظت در برابر زخم معده کمک می‌کند.

سرماخوردگی: با تقویت سیستم ایمنی بدن می‌تواند موجب تسکین سرماخوردگی، علائم آنفلوآنزا و تب در فرد شود. ویتامین C موجود در عناب موجب تولید سلول‌های سفید خون و خط اصلی دفاع برای بدن می‌شود.

ضد سرفه: دمنوش عناب گرفتگی صدا را برطرف می‌کند. اگر خشکی سینه و سرفه رنج می‌برید، عناب داروی گیاهی مناسب برای درمان است. عناب لعاب فراوان، پروتئین، مواد قندی و مقدار زیادی ویتامین C دارد. عناب به علت داشتن لعاب چندان، نرم‌کننده سینه و ضد سرفه است.

فرادرس