کورش یغمایی، اعلام کرد به دلیل مجوز نگرفتن آلبوم تازه‌اش با نام «یاغی» در ایران، آن را در آمریکا پخش خواهد کرد. این درحالی است که او از اندک خوانندگان دهه ۵۰ است که پس از انقلاب در ایران ماند و سه آلبوم هم منتشر کرد.
کورش یغمایی، در صفحه شخصی اینستاگرامش، از تهیه و پخش آلبوم تازه خود به نام «یاغی» خبر داد. او نوشته است: «بالاخره ضبط آلبوم « یاغی » پس از شش سال به پایان رسید. بر پایه نداشتن مجوز برای پخش این آلبوم در سرزمین خودم؛ من به سهم خود از همه هم میهنانم شرمسارم.
این آلبوم هم مانند دیگر آلبوم‌ها از سوی دوست مهربانم Eothen Alapatt مدیر شرکت Now-Again Records در آمریکا تهیه و پخش خواهد شد. ‌
با سپاس از رامین مظاهری بابت میکس و مسترینگ این آلبوم.» بازگشت خواننده پیش از انقلاب با یک آلبوم جدید
کورش یغمایی که زاده آذر ۱۳۲۵ است، خواننده، آهنگساز، نوازنده گیتار و تنظیم‌کننده موسیقی است که با پخشِ آلبوم «گل یخ» در سال‌ ۱۳۵۲ به شهرت رسید. او از اندک خوانندگان دهه ۵۰ خورشیدی بود که پس از انقلاب، از ایران نرفت و سرانجام پس از ۱۷ سال، اجازه کار پیدا کرد.
این خواننده، در سال ۱۳۷۵، آلبوم «سیب نقره‌ای» و در ادامه، «ماه و پلنگ»، «کابوس» و «تفنگ دسته نقره» را تهیه و پخش کرد. با این وجود، «یاغی» که تازه‌ترین آلبوم کورش یغمایی است، در ایران موفق به دریافت مجوز نشد و برای همین، این خواننده آن را با یاری شرکت Now-Again Records در آمریکا پخش خواهد کرد.
ایوتن آلاپات، سرپرست این شرکت که کارشناس موسیقی است، از سال ۱۳۸۸ با کارهای یغمایی آشنا شد و از آن زمان، نام این هنرمند ایرانی، در فراسوی مرزها، بیش از گذشته، شناخته شد.